Mongolští studenti přijedou do ČR studovat lesnictví

10. 7. 2018 -

Mendelova univerzita uspěla v grantové soutěži projektů na internacionalizaci univerzit. Během let 2019-2020 bude na Lesnické a dřevařské fakultě studovat prvních 10 mongolských studentů.

Snaha teamu Expedice Mongolia a zahraničního oddělení Lesnické a dřevařské fakulty (LDF) se vyplatila. Projekt Erasmus+ na výměnu studentů a akademiků mezi LDF a Mongolian University of Life Sciences dostal od ČR a EU zelenou. Česká republika dlouhodobě usiluje o oživení sektoru lesnictví v Mongolsku. Výchova mladých talentovaných studentů je klíčová proto aby se v mongolských lesích hospodařilo podle principů trvale udržitelného rozvoje. Součástí projektu je i meziuniverzitní výměna expertů.

Ve své snaze pomoci Mongolsku a mongolským lesům jsme v dlouhodobém horizontu teprve na začátku. Před námi je spousta práce, která ale stojí za to!